Puzzle BlogZaczytany Puzzlomaniak? O tym jak audiobooki umilić mogą układanie puzzli

Mówią, że puzzle to jedna z metod marnowania czasu. Co ciekawe, dla jednych będzie to brzmiało jak romantyczny „wabik”, pozwalający uciec nieco od pędu codzienności, dla innych „straszak”, bo przecież w życiu ważna jest produktywność i rozwój. Mówią, że puzzle to jedna z metod marnowania czasu. Co ciekawe, dla jednych będzie to brzmiało jak romantyczny „wabik”, pozwalający uciec nieco od pędu codzienności, dla innych jak „straszak”, bo przecież w życiu ważna jest produktywność i rozwój. I dziś chciałbym wskazać wam jedną z możliwości pogodzenia obu stron.

Read morePuzzloManiacy w sieci. #2 Instagram

Puzzle to obrazki. Obrazki, które motywują układających, którzy chcą zobaczyć efekt końcowy. To także obrazki, które niejednokrotnie budzą podziw tych, którzy ich nie układali. Nic więc dziwnego, że wielu puzzlomaniaków polubiło Instagram. Bo instagram to… obrazki.

Read morePrzegląd puzzlowych nowości: sierpień 2021

Niesamowite jak kalendarz wpływa na nasze hobby. Najcieplejsze miesiące roku to zawsze nie tylko czas w którym wielu puzzlo-maniaków albo zwalnia tempo układania, albo całkowicie przerzuca się na inne aktywności. To okres w którym pojawia się zdecydowanie mniej nowości. Widać wszyscy potrzebujemy czasem nieco oddechu. Lipiec w Puzzle-Mania.pl przyniósł „tylko"około 60 nowych wzorów. Sierpień ponad dwa razy więcej przypominając, że sezon na układanie zaraz się zacznie.

Read more10 największych puzzli świata

Bicie rekordów nas fascynuje. Czasem mam wrażenie, że nie ważne jaki, ważne by był to rekord. Najwięcej zjedzonych hot-dogów w ciągu godziny. Najdłuższe rozwinięcie liczby Pi złożone z osób. Najwięcej butelek na kapsle otworzonych czołem. To tylko niektóre z rekordów o jakich możemy przeczytać w internecie. Bicie rekordów nie jest obce również puzzlomaniakom.

Read morePuzzloManiacy w sieci. Fora

Na pierwszy rzut oka, poza sklepami hobbystycznymi, mało jest miejsc w sieci dedykowanych typowo dla miłośników puzzli. Wśród nich nie rozwinęła się tak prężna scena blogowa jak np. w przypadku gier planszowych. Jeszcze trudniej o kanały na youtube, które osiągnęłyby dużą popularność. Mimo to w sieci można znaleźć miejsca, w których każdy puzzlomaniak może czuć się jak ryba w wodzie. Wystarczy dać się złapać w sieć… Tym wpisem chciałbym rozpocząć cykl związany ze środowiskiem puzzlomaniaków w sieci. A zacząć chciałbym od przedstawienia miejsca dla mnie szczególnego, którym jest PuzzleForum.pl.

Read morePrzegląd puzzlowych nowości: czerwiec 2021

Za oknem upały, dzień coraz dłuży, nic więc dziwnego, że czerwiec to czas w którym zazwyczaj obserwujemy nieco mniejszą aktywność PuzzloManiaków oraz mniej nowości pojawiających się w sklepach. Mniej nie znaczy, że ekipa sklepu z puzzlami odpoczywa. W magazynie Puzzle-Mania.pl pojawiło się trochę nowości, które zaciekawić mogą miłośników malarstwa, Wiedźmina czy też humorystycznych obrazków. Jednym słowem, dla każdego coś dobrego...

Read moreRecenzja: Lśniący zachód słońca. Anatolian1000 elementów. #PPŚP

W drugiej odsłonie Podróży Po Świecie Puzzli, chciałbym, abyśmy dalej pozostali w Turcji, lecz tym razem przybliżę Ci moje wrażenia z układania puzzli innej marki, którą jest Anatolian. W pierwszej części opisywałem obraz latynoamerykańskiego malarza, Alfredo Arreguina. Tym razem puzzle przedstawiają prace grafika, Dominica Davisona.

Read moreRecenzja: Frida. ArtPuzzle 1000 elementów. #PPŚP

Podróż Po Świecie Puzzli to cykl, w którym przybliżać będę moje wrażenia z układania puzzli poszczególnych producentów. O idei cyklu i dlaczego będzie on (nie) recenzjami przeczytać możesz we wcześniejszym wpisie. Tymczasem pozwól, że zabiorę Cię do Turcji, gdyż tam swoją siedzibę ma Heidi Toys, właściciel marki Art Puzzle.

Read moreRuszamy w Podróż Po Świecie Puzzli. Dlaczego recenzje (nie) będą recenzjami?

Chciałbym, byś spróbował postawić się na moim miejscu. Wyobraź sobie, że dostajesz propozycje pisania cyklu recenzji puzzli. Co czujesz? Jeżeli jesteś PuzzloManiakiem pewnie nagły przypływ endorfin! Czy może być przyjemniejsze zajęcie? Cóż… Jeżeli faktycznie wszedłeś w moją skórę to zaraz potem pewnie poczułeś falę wątpliwości…

Read morePrzegląd puzzlowych nowości: maj 2021

Miłośnicy układania puzzli nie mogą narzekać na brak nowych wzorów. Gdy przyjrzałem się ile przybywa ich w Puzzle-Mania.pl z zaskoczeniem zauważyłem, że każdego miesiąca jest to od kilkudziesięciu do nawet kilkuset (!) nowych obrazków. Naprawdę jest w czym wybierać, choć nie zawsze mamy czas, by dokładnie analizować i śledzić wszystkie nowinki. Dlatego postanowiłem, że raz w miesiącu, będziemy publikować krótkie zestawienie, maksymalnie 10 najciekawszych puzzli, które pojawiły się w sklepie. Oczywiście zestawienie jest bardzo subiektywne, dlatego mimo wszystko warto zajrzeć na stronę www, by zobaczyć pełną listę.

Read more

Nie dałbym rady… czyli 10 wskazówek jak ułożyć (każde?) puzzle. Część 1

Wiele osób widząc puzzle na 1000 lub więcej elementów twierdzi, że nie dałoby rady takich ułożyć. Wynajdują przy tym wiele potencjalnych przeszkód, wymówek (?), dlaczego to w ich wypadku to wyzwanie nie do pokonania. Tymczasem oprócz odrobiny cierpliwości wystarczy zastosować kilka prostych, acz dobrych, rad od puzzlomaniaków, by proces układania stał się przyjemnością.

Read moreBlog zwany Puzzle-Mania

Większość z was pewnie zna to uczucie, które następuje, gdy otwieramy nowe pudełko z puzzlami. Mieszanina ekscytacji wynikającej z czekającego nas wyzwania, połączonej ze zwątpieniem, czy na pewno podołam. Czasem pojawia się niedowierzanie: dlaczego ja to w ogóle robię. Musze przyznać, że pisząc te słowa czuje się podobnie, gdyż są one początkiem nowej inicjatywy. Zatem witaj na blogu o… puzzlach! Miejscu, mam szczere przekonanie, wyjątkowym. Dlaczego? Właśnie o tym chciałbym dziś wam krótko opowiedzieć.

Read more